10/07/2022

Tajemnice ludzkiej krwi

Przed przystąpieniem do zabiegu chirurgicznego musimy wykonać podstawowe badanie, by w krytycznej sytuacji ubytku krwi mieć do uzupełnienia określoną tzw. grupę krwi.

Grupa krwi to jeden z najważniejszych elementów naszego zdrowia. Poza znacznikiem A, B, AB i 0 każdy z nas posiada wskaźnik RH, może on być dodatni albo ujemny. Osoby posiadające grupę krwi RH+ należą do 85 proc. populacji, grupa RH - jest o wiele rzadsza, a naukowcy nie są pewni w jaki sposób powstała i po co. Pojawiło się wiele teorii, że grupa ta pochodzi od kosmitów.

Sam skrót RH pochodzi od gatunku małpy o nazwa Rhesus. Skrót RH– informuje o istnieniu lub braku wspólnych genów z małpą Rezus. W Polsce grupę Rh- czyli tych osób, które nie mają genów małpy Rezus jest zaledwie 6 proc. populacji.

Badania zagranicznych naukowców potwierdzają, że osoby z Rh- rzeczywiście mają wiele różnic od Homo sapiens z dodatnim czynnikiem Rh. Niektórzy badacze uważają nawet ten fakt za dowód pozaziemskiego pochodzenia „minusu”.

Pierwsze zmianki o tych rewelacjach można spotkać w eposie babilońskim „Enuma Elish” - Gdy na wysokościach, napisany w oparciu o starsze teksty Sumerów o powstaniu naszej cywilizacji ziemskiej i stworzeniu In vitro człowieka

Czym jest Rh ujemny?

Istnieje 35 układów grup krwi zorganizowanych przez naszą strukturę genetyczną. Jednym z nich jest system Rh, który obejmuje 50 antygenów. Antygen w wąskim znaczeniu jest białkiem, a w szerokim znaczeniu jest cząsteczką odpowiedzialną za odpowiedź immunologiczną organizmu na atak wrogich czynników (toksyny, wirusy, bakterie).