27/02/2014

Prostata: nie martw się niepotrzebnie

Szanowny Czytelniku,

leczenie raka prostaty wymaga przede wszystkim mądrości i refleksji.

Należy spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Zbyt duże ryzyko wiąże się z podjęciem złej decyzji, która niesie za sobą poważne konsekwencje. W żadnym wypadku nie postępuj tak jak w przypadku przeziębienia czy anginy – nie czekaj, aż lekarz przepisze receptę i zaproponuje skuteczną metodę leczenia.

Bo tak naprawdę, przy obecnym stanie wiedzy medycznej, wybór dobrej metody leczenia prostaty wypływa od samego pacjenta i jego priorytetów. Pozostawienie decyzji lekarzowi po prostu nie wchodzi w grę. Za chwilę zrozumiesz, dlaczego.

Najpierw jednak krótkie przypomnienie informacji o prostacie.

Prostata jest gruczołem (wyłącznie męskim), znajdującym się pod pęcherzem i produkującym płyn nasienny. Przez prostatę przebiega też cewka moczowa, czyli przewód wyprowadzający spermę i mocz.

Z wiekiem prostata rośnie. Jeśli powiększa się zbyt szybko, mówi się o łagodnym rozroście gruczołu krokowego lub potocznie – przeroście prostaty. Główną konsekwencją jest zwężenie cewki moczowej, co powoduje trudności z całkowitym opróżnieniem pęcherza. W konsekwencji konieczne jest częstsze oddawanie moczu, szczególnie w nocy. Może być to uciążliwe, jednak nie stanowi zagrożenia samego w sobie.

21/02/2014

Inna droga do zdrowia prof. Nieumykawina

''Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak ze śmiertelników nie myśli, że zachowanie zdrowia leży w jego własnych rękach'' - Demokryt

Ten zapewne znany już Czytelnikom  naukowiec, członek rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, autor 200 prac naukowych, związany przez 30 lat z projektem „Szpitala Kosmicznego” i niezliczonymi wyróżnieniami światowej nauki, podaje zwykłym ludziom prosty sposób na zdrowe, długie szczęśliwe życie bez konieczności uciekania się do medycyny konwencjonalnej.

Biologiczna strona człowieka oparta jest na samoregulującym się, niezawodnym i najdokładniejszym systemie wmontowanym w nasz organizm pod warunkiem, że będziemy go prawidłowo obsługiwać.
Wskaźnikiem prawidłowej pracy naszego organizmu jest równowaga kwasowo-zasadowa we krwi człowieka i powinna wynosić 7,4 pH w przyjętych granicach wahań +/-  (0,1-0,15).

Przyjmując skalę równowagi kwasowo-zasadowej od 1 do 14 to środek tej skali tzn. „7”,  wyraża stan obojętny. Wszystkie wskaźniki powyżej 7 - to są zasady a poniżej 7 - kwasy. Dla organizmu człowieka nawet 7,4 pH przyjmuje się jako środowisko słabo-kwaśne a poniżej 7 to już są wzmocnione kwasy. W takim kwaśnym środowisku pojawia się cytoza i stąd już bliska droga do poważnych chorób a w  przypadku braku zmian tych warunków nawet   śmierć.

13/02/2014

Witamina B17 (laetrile) - lekarstwo na raka

Witamina B17 (laetrile) od lat w medycynie alternatywnej odnosi niewiarygodnie skuteczne działanie w leczeniu nowotworów i profilaktyce przeciwko rakowi.

Naukowcy “odkrywają” witaminę B17 (Laetrile)

Grudzień 2000.
Australijskie gazety donoszą,, że naukowcy w Londynie odkryli “ naturalny system produkujący cyjanek potasu, wytwarzany przez rośliny”, którego zadaniem byłoby lokalizowanie i niszczenie tumorów rakowych u ludzi. Chociaż badacze przedstawiają kassawe, jako roślinne źródło cyjanku aktywnie niszczącego tumory, to KCN zawarty w kassawie jest dokładnie taki sam jak i ten znajdujący się w pestkach moreli, czyli źródle zniesławionej i zakazanej witaminy B17 Laetrile.

Nie jest to wcale nowe odkrycie, ale tylko lekko zmodyfikowana wersja pracy sławnego biochemika dr Ernsta Krebsa, który 40 lat wcześniej zidentyfikował i wyodrębnił witaminę B17. Krebs i jego współpracownicy zaatakowani zostali wściekle przez AMA ( American Medical Association) i międzynarodowe kompanie farmaceutyczne przypuszczalnie dlatego, że jako witamina produkowana z pestek moreli B17 Laetrile nie mogła zostać opatentowana w celu dostarczania ogromnych profitów dla udziałowców.

07/02/2014

Czy mleko wywołuje trądzik?

Niezależnie od tego, jak ciężką ma postać, trądzik potrafi zaważyć na naszym usposobieniu, a nawet na całej egzystencji. Nawet wesoła, towarzyska i otwarta osoba wraz z pojawieniem się problemów trądzikowych może stracić pewność siebie, uciekać od spojrzeń innych lub nawet unikać kontaktów z ludźmi.

A zatem, biorąc pod uwagę potencjalny wpływ na samopoczucie danej osoby, trądzik staje się problemem zdrowotnym zasługującym na poważne potraktowanie.

Wystarczy przecież kilka wyprysków, które „złośliwie” pojawią się w najbardziej widocznych miejscach i w najgorszym możliwym momencie, by długo oczekiwane spotkanie, wyjście z przyjaciółmi czy uroczyste przyjęcie zamienić w koszmar.

Nic zatem dziwnego, że wiele osób ucieka się do stosowania leków, by przeciwdziałać tym nieprzyjemnym niedoskonałościom. Problem w tym, że leki dostępne na receptę mogą powodować skutki, których nazwanie „ubocznymi” lub „niepożądanymi” byłoby eufemizmem.

Leki mogą spotęgować problem

Zacznijmy od najpowszechniejszego leku na ciężką postać trądziku – izotretynoiny (Aknenormin, Axotret, Curacne, Isoderm, Izotrexin, Izotek, Roaccutane, Tretinex), która w 80% przypadków wywołuje dodatkowe problemy zdrowotne.